Zahájení školního roku 1.září uvítáme slavnostně malé prvňáčky....

Úvod > Škola > Nástěnka > Olympiáda v Anglickém jazyce

Olympiáda v Anglickém jazyce

28.1.2020

Olympiáda v anglickém jazyce

Dne 28. 1. 2020 se konalo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Soutěže se zúčastnili vybraní žáci 6. a 7. ročníků (kategorie I.A ) a žáci 8. a 9. ročníků (kategorie II.A).

Soutěž byla rozdělena do dvou částí. V první části na soutěžící čekal poslech s porozuměním, ve kterém měli za úkol doplnit chybějící slova do textu. Ve druhé části se každý ze zúčastněných představil porotě a následně hovořil na předem vylosované a připravené téma.

Porota měla pak nelehký úkol, vybrat ty nejlepší. Všichni soutěžící hovořili plynule a věcně k tématu, často přidali vlastní názory či myšlenky a dokázaly odpovídat na otázky porotců. Nakonec se porota jednoznačně shodla na vítězích. Celkově se soutěž velice vydařila. Snad si soutěž všichni užili a zjistili, jak jsou na tom v angličtině. Za první tři místa v každé kategorii výherci obdrželi věcné ceny.

Soutěžící v obou kategoriích, kteří skončili na 1.místě, dále postupují do okresního kola, které se bude konat 14.2.2020 v Chebu v DDM Sova.

Porota: Mgr. Kateřina Miczánová

Kateřina Jindráčková

Výsledková listina:

Kategorie I.A

1. místo - Eliška Bartková (7.A)
  2. místo - Sophie Baldwinová (7.A)
  3. místo - Lucie Trubková (6.C)

Kategorie II.A

1. místo – Eliška Sýkorová (9.A)
  2. místo – Hana Morávková (8.A)
  3. místo – Jana Nguyen Kieu Ngan (9.A)