Úvod > Škola > Nástěnka > OVOV republikové finále

Datum ukončení:
7.9.2018

Jak jsme dobývali Brno  smileys-cz-46.gif

V úterý 4.9. vyjíždíme do Brna na  republikové finále v OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Čeká nás dlouhá cesta, kterou si někteří krátí spaním, jiné poslechem hudby. Každý má v hlavě myšlenky: Jak dopadnu? Povede se mi moje disciplína? Udělám si osobák? Dopadnu lépe než loni?  Ale to už je tu večer a my se jdeme ubytovat.

RepFin.jpg

Ve středu ráno se jdeme odprezentovat a  hurá na výlet do města. Čeká na nás VIDA science centrum. Na workshopu vyrobíme zmrzlinu a dozvíme se , co je LEDOLET. Nejlepší zážitek je jízda na létajícím kole. Odcházíme nadšení. Ale, ale. Copak to máme před východem z VIDY? „Paní učitelko, vidíte to? Krytá kartaréna!! To nemůžeme obejít!!“ A už si to svištíme na motokárách. Vítězem se stává Šmrhoun J  Gratulujeme.

Den rychle utekl a my  se  připravujeme na čtvrtek a naše výkony.

RepFin1.jpg

Čtvrtek je první závodní den. Začínáme slavnostním nástupem a nervozita stoupá. Na rozehřátí je tu ZUMBA  a tančí celý stadion. Naše družstvo ve složení Honza Šmrha, Honza Baar, Renda Zoietter, Matěj Denk, Lenka Jadrná, Zuzka Študlarová, Vanessa Derková, Valerie Herzová se pustilo s nadšením do disciplín skok daleký, shyby, hod medicinbalem, švihadlo a sprint na 60m.  Ve švihadle drží Honzové 2.a 3.místo  ze všech zúčastněných závodníků, kterých je přes 600. Jsme na 20.místě. Máme velký cíl udržet se v první dvacítce.

RepFin11.jpg RepFin12.jpg RepFin15.jpg

RepFin13.jpg RepFin3.jpg

V pátek nás čekají naše silné disciplíny. Vedeme si dobře v leh-sedech, klicích, trojskoku. Hod míčkem není naše silná disciplína, ale všichni si hodili svůj osobní rekord. Renda přehodil fotbalové hřiště na šířku J Ale to už stojíme na startu poslední disciplíny  běhu na 1000m. Zuzka je velmi nervózní, ale její běh je sen. Běží stylem start cíl a všechny soupeřky nechává daleko za sebou. Na startu stojí chlapci.  „Co pijí děti v těch vašich Frantovkách za prameny?“  Ptají se mě s údivem sportovci okolo.   To právě vbíhají do cílové rovinky Honza Š. a Renda na prvních místech.

RepFin14.jpg

Celou dobu fandíme panu učiteli Pavlu Chrenovi.

Bojuje jako lev a je pro nás velký vzor.  Jeho umístění v TOP 10 je super! Slibuje , že s námi začne trénovat švihadlo

RepFin9.jpg

A máme závod za sebou.  Při vyhlašování zjišťujeme, že jsme se dokázali posunout

na 15.místo a máme velkou radost.  I individuální výsledky? Honza Šmrha 8.místo ze 69 závodníků.  Zuzka Študlarová 9.místo ze 72 závodnic. A to je výzva na příští rok!

RepFin2.jpg  RepFin4.jpg  RepFin5.jpgRepFin6.jpg  RepFin10.jpg  RepFin7.jpg

Děkujeme organizátorům – Český olympijský výbor, Policie  a Armáda ČR za skvělou organizaci a budeme se snažit příští rok se opět probojovat do finále !

Díky                 Monika Křesťanová smileys-cz-46.gif

trenér, ošetřovatel, vodonoš, tretronoš, psycholog sportovních duší, navigátor, masér, pohádkočteč a máma pro všechny :))