Úvod > Škola > Nástěnka > Úspěch karatistů

Úspěch karatistů

Datum konání:
16.11.2019

Devět medailí z Pražského poháru kyokushinkai karate pro františkolázeňský oddíl karate!
Vynikajícího výsledku dosáhl oddíl Shinkyokushinkai karate Františkovy Lázně na Pražském poháru
dětí a mládeže kata a kumite – full contact karate, 16.11.2019. Šest závodníků pod vedením trenéra
Františka Čadka I.Dan přivezlo domů devět medailí z obou disciplín.
První proběhla soutěž v kata, kde povinné sestavy zacvičili čtyři závodnice františkolázeňského oddílu.
Starší žákyně Nikola Šašková po malé chybičce hned na začátku první sestavy předváděla již jen
perfektní techniky a časování a na celém klání se pak už nenašel nikdo lepší. Za to si kromě zlaté
medaile vysloužila ještě zvláštní ocenění Best of kata.
Těsně za ní, se v sestro vražedném souboji umístila další františkolázeňská závodnice Valentýna
Yastremská, a získala stříbrnou medaili.
Třetí příčku v kata v kategorii mladších žákyň si vybojovala další bojovnice oddílu Nikola Belková.
Další stříbrnou medaili si a v kata zasloužila starší žákyně Natálie Novotná.
Vzhledem k tomu, že do soutěže v kata se františkolázeňský oddíl pustil poprvé, je to nečekaně
vynikající výsledek!
Dále soutěž pokračovala v disciplíně full contact kumite, kde františkolázeňští závodníci byli také
k nepřehlédnutí a výrazně se zapsali do výsledkové listiny.
Od Nikoly Belkové se tradičně očekávala medaile. Přesto, že dnes nebyla úplně jistá, obsadila ve své
kategorii druhou příčku. Pak nastoupila ještě na zkušenou do kategorie chlapců. Zde se ale nechala
zaskočit silnějším soupeřem, a bohužel nepostoupila, i když už ve své kariéře svedla drsnější a vítězné
souboje.
Šestiletý Alexandr Yastremsky, mladší bratr amazonky Valentýnky Yastremské, se na své třetí soutěži
ničeho a nikoho se nebál. V posledním souboji o první místo si po prodloužení a za bouřlivého
potlesku diváků vybojoval druhou příčku. Za svůj postup pavoukem a za výborný výkon si k tomu
ještě zasloužil ještě zvláštní ocenění pořadatele – Mladá naděje karate.
Nikola Šašková neváhala ani v kumite, kde již nějaké zkušenosti má. Její bleskové kopy rychle poslali
soupeřky do šatny a Nikolka si domů odvezla zlatou.
Natálie Novotná se v první chvíli nechala nachytat a zatratila půl bodu, když inkasovala kop do
obličeje. To ji ale nastartovalo a po výborném souboji dosáhla na druhou příčku.
Daniel Nerad po kratší závodní odmlce opět opanoval svoji kategorii starších žáků a po dvou KO,
které uštědřil svým soupeřům levým shita tsuki na žebra, obsadil jak jinak než zlatou příčku.
Všestrannost oddílu podpořili ještě Alan a Kristýna Doanovi, když se soutěže zúčastnili jako rohoví