Zahájení školního roku 1.září uvítáme slavnostně malé prvňáčky....

Úvod > Škola > Nástěnka > Výjezd do Anglie

Výjezd do Anglie

2.5.2019

Ve čtvrtek 2. května vyrazila skupina žáků na jazykovou a poznávací exkurzi do Anglie. Po cestě autobusem a trajektem se skupinky žáků ubytovaly u svých anglických "domácích" a vyrazily na poznávací trasu Londýnem - nejprve se rozhlédly z kabinové lanovky v Emirates Air Line, nejnovějšího dopravního prostředku v Londýně, a potom navštívily Tower. 2. den se žáci vydali autobusem do Brightonu na návštěvu mořského světa Sea Live a nejvyšší pohyblivé rozhledny na světě The British Airways i360.

Třetí  den patřil Oxfordu. Nachází se zde nejstarší univerzita v zemích používajících angličtinu – University of Oxford. Odtud už cesta vedla přímo na prohlídku leavesdenských studií v Hertfordshiru. Právě zde ve Warner Bros Studio se natáčel film o Harry Potterovi. Celá prohlídka muzea nese název The Making of Harry Potter.

Exkurzi zakončila poslední den návštěva China Town a královského paláce v Londýně. Všichni se potom ve zdraví, unavení, ale obohacení zážitky vrátili domů.

Fotky z akce najdete ve fotogalerii :-)